Skip links

Merhaba dünya!

WordPress’e hoş geldiniz. Bu sizin ilk yazınız. Bu yazıyı düzenleyin ya da silin. Sonra yazmaya başlayın!

Leave a comment

  1. Merhaba, bu bir yorumdur.
    Yorum moderasyonuna başlamak, düzenlemek ve silmek için lütfen yönetim panelindeki yorumlar bölümünü ziyaret edin.
    Yorumcuların avatarları Gravatar üzerinden gelmektedir.

Bu web sitesi, deneyiminizi iyileştirmek için çerezleri kullanmaktadır.

Charlie Thompson, CISL’in pazarlama, medya ve yaratıcı sektörlerin aracılığıyla iş ekosisteminin etkisi ve bunun sürdürülebilir değişim için yarattığı fırsat üzerine çalışmalara danışmanlık yapmaktadır. CISL’e katılmadan önce;dijital ve içerik pazarlaması, strateji ve dönüşüm alanlarında uzmanlaşmıştır. American Express’te Dijital Strateji Müdürü ve Capabilities & Content Müdürü olarak çalışmıştır. Ayrıca, pazarlama ve etiketleme iddialarını değerlendiren ve sürdürülebilir ürünleri, yaşam tarzlarını ve anlatıları teşvik eden bir start-up’ın kurucu ortağıdır.

Kantar’ın Küresel Sürdürülebilir Dönüşüm Uzmanı ve Senior Partner’i Özlem Şentürk , 15 yılı aşkın bir süredir, B2C ve B2B deneyiminin iyi bir karışımı olan teknoloji, hızlı tüketim ürünleri vb. gibi çeşitli sektörlerde danışmanlık hizmeti vermektedir. Bir danışman olarak en büyük tutkusu, sürdürülebilir etki yaratmaktır. Geçtiğimiz on yılda, ülkeleri ve insanları ilham verici bir vizyon etrafında bir araya getirmek, çalışanların/kuruluşların odaklı bir strateji yürütmelerini sağlamak için dönüşümlerine destek oluyor.

Kantar’ın Küresel Sürdürülebilir Dönüşüm Uzmanı olarak, dünyanın dört bir yanındaki şirketlere sürdürülebilir/amaç odaklı dönüşüm yolculuklarında danışmanlık yapıyor ve Kantar’ın bu alandaki düşünce liderliğine katkı sağlıyor. Kantar’a katılmadan önce; küresel, bölgesel ve yerel düzeylerde çok çeşitli rollerde çalıştı. Pazarlama kariyerine Türkiye’de Procter & Gamble’da başladı ve Hollanda’da Tüketici Elektroniği sektöründe global inovasyon ve kategori liderliği rolleriyle devam etti.

Rupen, amaca yönelik markalar oluşturmaya yardımcı olan The Shed 28’in (TS/28) Kurucu Ortağı, Kopenhag Carteli’nin Yönetim Kurulu Üyesi ve WFA’nin APAC Bölge Başkan Yardımcısıdır. Daha önce, Dole’de CMO olarak görev yürütmüş ve şirketin başarılı, sürdürülebilir bir şekilde sunulan, herkes için iyi beslenmeye erişim sağlama misyonunu yönetmiştir. Dole’den önce, Edelman’ın Asya Pasifik, Orta Doğu ve Afrika’daki Başkan Yardımcısıydı. Bu süre boyunca Edelman’ın Kadın Liderlik ağını da yönetmiştir.

Ali Hanan, Yeni Yatırımın Geri Dönüşü (ROI): “Kapsayıcılığın Geri Dönüşü” adını verdiği ödüllü bir organizasyon olan Creative Equals’ın kurucusudur. Çeşitliliğin, eşitliğin ve kapsayıcılığın amaç ve ESG (Çevresel, Sosyal ve Kurumsal Yönetim) stratejilerinin bir parçası olarak gezegeni, insanları, kârları ve Cannes Lion’da görülen pazarlama mükemmelliğini etkilediğine inanıyor. Ekip üç temel alana odaklanıyor: kapsayıcı kültürler, kapsayıcı pazarlama ve kapsayıcı topluluklar. Pepsico, Reckitt, ABI In-Bev, H&M Group, McDonald’s, Mars Wrigley ve daha fazlası dahil olmak üzere dünyanın önde gelen markalarıyla çalışıyor. Geçmiş deneyimlerinde pazarlama sektörünün önde gelen ajanslarında 18 yıl boyunca kreatif direktör olarak çalıştı. Creative Equals’ın çalışmaları, küresel müşteriler tarafından ‘sektör lideri ve tanımlayıcı’ olarak nitelendiriliyor.

David; küresel markaların pazarlama işlerini daha iyi, daha hızlı ve daha ucuz hale getirmelerine yardımcı olmak için teknolojinin gücünü kullanmak üzere Brandtech Grubu’nu (eski adıyla You&Mr Jones) kurdu. Aynı zamanda, One Young World isimli kâr amacı gütmeyen kuruluşun kurucularından ve “Who Cares Wins: why good business is better business” kitabının yazarıdır.

Unilever Dijital&Reklam direktörü Conny Braams, pazarlama ve müşteri geliştirme yöntemlerinin uçtan uca dijital dönüşümünden sorumludur. Ocak 2020’en beri bu sorumluluğu yürütmektedir. Aynı zamanda Unilever Leadership Executive üyesidir. Unilever’e 1990 yılında pazarlama stajyeri olarak katılan Conny; Avrupa, Asya, Afrika ve Orta Doğu’da çeşitli yerel ve uluslararası alanlarda Pazarlama, Müşteri Geliştirme, İletişim ve Genel Yönetim görevlerinde bulunmuştur. Unilever Leadership Executive’ye katılmadan önce; Unilever’in Orta Avrupa Genel Müdür Yardımcılığı ve Unilever Benelux Genel Müdürlük görevlerini üstlenmiştir. Ayrıca bu bölgelerde dijitalde yeniden yapılanma ve pazarlama dönüşümünü yönetmiştir.

The Guardian Mark’ı, “Teknoloji Şehrinin Yıldızı” ödülüne layık görmesinden başlayarak, “Dünyamızı değiştiren ve ekonomik büyümeyi artırmaya yardımcı olan insanlardan biri” olarak nitelendirdi. “Silicon 60 Global Teknoloji Girişimcileri”, “En Etkili Londralılar”, “The Sunday Times İngiltere’deki en iyi kişiler”, “The Drum’ın Digerati Listesi”, “The Debrett’in En iyi 10 Dijital Listesi” listelerinde yer almaya devam etti ve milyonlarca görüntülemeye ulaşan bir TED konuşması yapmaya davet edildi.

Mark, halk tarafından sunulan soruları cevaplamak için zamanımızın en iyi dijital zihinlerini bir araya getirerek toplumdaki dijital bölünmeyi kapatmak için var olan Dijital Liderlik Konseyi’nin başkanıdır. Şimdiye kadar 3000’den fazla soru, dijital uzmanlar konseyi tarafından gönderildi ve cevaplandı.

Mark, geçtiğimiz birkaç yıl içinde dijital dönüşümü yaygınlaştırma misyonunu üstlendi ve 100’den fazla ülkeye seyahat etti ve her ay binlerce insanı vasıflandırdı. Eğlenceli, etkileyici açılış konuşmaları ve atölye çalışmaları aracılığıyla, dünyanın en güçlü şirketlerini ve ünlülerini dijital olarak dönüştürmek için kullanılan çerçeveleri ve teknikleri öğretiyor.

AB InBev şirketinin Pazarlama Direktörüdür. 2022 yılı Nisan ayında bu göreve atanan Marcondes, 2005 yılından beri bu şirkette çalışıyor ve aynı zamanda Beyond Beer Co. Global Başkanı olarak görev yapıyor. 1975 yılında doğdu, Brezilya vatandaşıdır ve Business School São ‘den Paulo’dan işletme alanında yüksek lisans derecesine sahiptir.

Marcondes, 2017’den 2021’e kadar Anheuser-Busch şirketinde Pazarlama direktörü olarak görev alırken dünyanın en büyük bira markalarından bazılarının geniş bir portföyünün pazarlama stratejisini yönetti, Ulusal Reklamverenler Federasyonu’nda (ANA) Yönetim kurulu ve Cannes Lions CMO’su Büyüme Konseyi üyesidir. Ayrıca Adweek’in Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Konseyi’nde yer almaktadır ve Anheuser-Busch’un çok kültürlü pazarlamayı teşvik etmek için AIMM’nin #SeeHer ve #SeeAll ile ortaklıklarını yönetmektedir. AB InBev’a katılmadan önce, Univeler şirketinde marka yönetiminde 7 yıl çalıştı. 

Naomi Walkland Bumble’ın Avrupa ve Orta Doğu’daki pazarlamasına liderlik ediyor ve markanın 10’dan fazla ülkedeki stratejisini ve kampanyalarını yönetiyor.

Kadın kullanıcılarına öncelik veren bu popüler uygulama, dünya çapında milyonlarca insanı flörtleşme (Bumble Date), arkadaşlık (Bumble BFF) ve profesyonel ağ oluşturma (Bumble Bizz) arasında birbirine bağlıyor.

Naomi Walkland, kadınları destekleyerek ve güçlendirerek Bumble’ın kadınların ilk hamleyi yapmalarına yardımcı olma misyonunu ilerletmek için ticari zekayı yaratıcılıkla birleştiriyor.

İngiltere’de Siyah Aşk’ı kutlayan ‘’My Love is Black Love’’ gibi yenilikçi ve yaratıcı kampanyalara Bumble’da öncülük etti. Geçtiğimiz yıl pandemi sonrası kısıtlamalar hafifledikçe insanları güvenli şekilde buluşmaya teşvik etmek için yeni ürün özellikleri ve kampanyalar başlatarak markanın COVID’de yükselmesine yardımcı oldu.

2017 yılında, profesyonel kadınların değişimi nasıl karşıladığını ve amaçlarını bulduğunu araştıran uluslararası panel serisi ‘The Power of Quitting’i kurdu.

Mastercard Pazarlama ve İletişim Direktörü, WFA Başkanı Raja Rajamannar, MasterCard’ın geleneksel pazarlama disiplinlerini yönetmenin yanı sıra, dünya çapında iletişim ve dijital pazarlamasından sorumludur. MasterCard’a katılmadan önce, şirketin 10 milyar dolarlık Medicare Advantage işinin geri dönüşünü denetlediği ve aynı zamanda M&A, pazarlama veri analitiği ve inovasyon gibi işlevleri yönettiği Anthem’de başkan yardımcısı ve baş dönüşüm sorumlusu olarak görev yaptı. Anthem’den önce pazarlama, iletişim, halkla ilişkiler, inovasyon, veri analitiği ve uluslararası iş geliştirme dahil olmak üzere kurumsal çaptaki işlevleri denetleyen Humana’nın Uluslararası CEO’su ve inovasyon ve pazarlama sorumlusu olarak görev yaptı. Daha önce, Citigroup’ta 15 yıl çalıştı ve Kuzey Amerika için temel kredi kartları işinin liderliği de dahil olmak üzere bir dizi üst düzey yöneticilik yaptı. 2004’ten 2006’ya kadar Diners Club North America’nın başkanı ve CEO’suydu. Ayrıca Citi’nin Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) bölgesi için kredi kartları ve tüm tüketici varlık ürünleri başkanlğını yürüttü. Citigroup’tan önce, Hindistan’da Unilever’de bir dizi üst düzey ürün, satış ve pazarlama pozisyonlarında bulundu. Rajamannar 2013’ten beri Mastercard’ın iletişim ve pazarlama ekibine liderlik etmenin yanı sıra çok satan ve Türkçe’ye de çevrilen Quantum Marketing: Mastering the New Marketing Mindset for Tomorrow’s Consumers kitabının yazarıdır.